loader-missing

Wróżby andrzejkowe na imprezę


image loading
Ocena:

Artykuły Wróżka


Andrzejki są chyba znane wszystkim Polakom i nie trzeba nikomu przypominać na czym polega ten zwyczaj. Przypadają one na noc z 29 na 30 listopada w imieniny świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji, a także Rosji. Jest to ostatnia szansa na zorganizowanie hucznej imprezy przed okresem liturgicznego adwentu. Skoro impreza to zabawa na całego, jest jednak coś co ją szczególnie wyróżnia, a mianowicie są to wróżby. Kiedyś kręciły się one przeważnie wokół kwestii zamążpójścia, teraz jednak ich wybór jest całkowicie dobrowolny. Wieczór andrzejkowi uwielbiają zwłaszcza osoby młode, które na wszelkie sposoby wróżą sobie w sprawach sercowych. Poniżej przykładowe wróżby andrzejkowe, jakie z pewnością pomogą rozkręcić praktycznie każdą imprezę.

Klucz + wosk = wróżba                                                                  

Wróżka z użyciem klucza oraz wosku ze stopione świecy jest bardzo popularna i większość z nas wykorzystała ten pomysł w dzieciństwie. Dlaczego nie powtórzyć jej również  teraz? Dla niewtajemniczonych przypominamy krótko zasady tej zabawy. Otóż potrzebny będzie nam klucz z większą dziurką oraz płynny wosk. Najlepiej roztopić świeczkę w małym rondlu. Przygotujmy także miskę z zimną wodą. Następnie trzymając nad nią klucz, przelewamy wosk przez dziurkę od klucza. Wystarczy już niewielka ilość wosku. Wodę możemy zamieszać palcem dla szybszego efektu. Ostygnięty wosk wyjmujemy ostrożnie, gasimy światło i próbujemy odczytać znaczenie jego cienia. Zwracamy uwagę głównie na jego kształt, który powinien coś przypominać. Tutaj działa już nasza wyobraźnia, a wszelka interpretacja jest dowolna.

Wróżba z butami     

Jest to bardzo prosta wróżba, do której potrzebne nam będą tylko buty nasze oraz gości. Ustawiamy na przemian po jednym bucie i próbujemy dotrzeć aż do progu domu. Ta osoba, której but pierwszy dotknie progu, może być pewna, że jako pierwsza z całego towarzystwa weźmie ślub i analogicznie z dalszą kolejnością. Ostatni but to ostatnia osoba w kolejce do ślubnego kobierca. Nie martwcie się jednak, to przecież tylko wróżba

Wróżba online     

Najprostszy sposób aby przepowiedzieć sobie przyszłość. Lanie wosku online dostępne na stronie http://zagadkilosu.pl/wrozby-andrzejkowe-online pozwoli Ci przepowiedzieć przyszłość. Kliknij na klucz, poczekaj i sprawdź co to znaczy ! To tylko nieliczne z przykładowych wróżb, jakie mamy do wyboru na imprezę andrzejkową. Są to najbardziej popularne propozycje, a wy jakie wróżby organizujecie najczęściej w andrzejki? Czekam na wasze pomysły.

Popularne artykuły


  Wiosenna magia miłości Wiosna sprawia że uśmiech na twarzy pojawia się coraz częściej. Jaka wiosenna magia miłości jest dla zakochanych ? Sprawdź !


  Magiczna moc olejków eterycznych Olejki eteryczne wykorzystywane są w różnych celach. Mają piękny zapach i stosuje się je do pielęgnacji ciała, a także wykonywania magii.


  Jakim będziesz rodzicem? Znaki zodiaku, jakie są do nas przypisane już od chwili urodzenia mogą o nas powiedzieć bardzo wiele.