loader-missing

Pełnia księżyca – jak wpływa na ludzi


image loading
Ocena:

Artykuły Uroki


Pełnia księżyca to z pewnością zachwycają widok dla większości ludzi. Znany jest chyba pogląd, że powoduje ona lunatykowanie wśród osób wykazujące tego rodzaju zachowania. Jak się jednak okazuje księżyc ma o wiele bogatszy wpływ na życie ludzkie. Wszystko może być zależne od jego faz, nawet nasze problemy ze snem, czy z nadmiernym chudnięciem. Jak to jest możliwe?

Wpływ księżyca na przyrodę

Księżyc silnie oddziałuje nie tylko na ludzi, ale na cały otaczający nas świat, a zwłaszcza na samą przyrodę oraz zwierzęta. Z działaniem księżyca i jego przyciąganiem powiązane są szczególnie dwa zjawiska, jakie mają swoje miejsce w ciągu doby. Mowa tu oczywiście o przypływach i odpływach wód. Właśnie z tego powody według zegara księżycowego toczy się życie wielu zwierząt, głównie morskich, a także ptaków. Ptaki bowiem przeczekują na odpowiedni moment na założenia gniazda, w taki sposób aby szybciej schło po deszczu. Wpływ księżyca na przyrodę wydaje się zatem oczywisty. Jak jednak może on oddziaływać na ludzi?

Kwadry

Człowiek ulega wpływowi księżyca głownie dlatego, że nasz organizm składa się w bardzo znacznej części z wody. Podczas kwadry księżyca szybciej przybieramy na wadze i łatwiej ulegamy chorobom. Lepiej nie podejmować wtedy decyzji o operacjach i zabiegach chirurgicznych, nawet tak prostych jak przekucie uszu.  Obniża się wtedy bowiem również nasz próg bólu.

Nów

Jednak nie tylko pełnia odgrywa tutaj rolę. W czasie nowiu ludzki organizm wykasuj największe zdolności do oczyszczania się. Łatwiej wychodzimy z chorób, czy pozbywamy się nałogów. Nasze samopoczucie ulega wtedy znacznej poprawie, łącznie z kondycja skóry. Możemy wtedy efektywniej uprawiać sport.

Pełnia

Szczególnie podatni na jej działanie są lunatycy, którzy w pełni często ulegają mocy wielkiej srebrzyste tarczy i urządzają sobie nocne spacery. W okresie pełny szaleją hormony w organizmie, dlatego wiele osób może mieć problemy ze snem. Niektórzy odczuwają wtedy większe przypływy agresji, reszta ludzi również może odczuwać ogólne rozdrażnienie. Przybywanie księżyca może wiązać się z wieloma negatywnymi aspektami, dlatego jeśli planujemy generalne porządki domowe bądź zabiegi to lepiej zaczekać z nimi do czasu jego ubywanie. W tym okresie wszystko wychodzi nam dużo lepiej, a i my czujemy się znacznie szczęśliwsi. Warto zatem zapoznać się z fazami księżyca i ich zmiennością, może to pomóc nam zaoszczędzić wiele nerwów i czasu poświęcone na próbowanie wszystkiego od nowa.

Popularne artykuły


  Wiosenna magia miłości Wiosna sprawia że uśmiech na twarzy pojawia się coraz częściej. Jaka wiosenna magia miłości jest dla zakochanych ? Sprawdź !


  Magiczna moc olejków eterycznych Olejki eteryczne wykorzystywane są w różnych celach. Mają piękny zapach i stosuje się je do pielęgnacji ciała, a także wykonywania magii.


  Jakim będziesz rodzicem? Znaki zodiaku, jakie są do nas przypisane już od chwili urodzenia mogą o nas powiedzieć bardzo wiele.