loader-missing

Magiczna moc olejków eterycznych


image loading
Ocena:

Artykuły Moc magiczna


Olejki eteryczne wykorzystywane są w różnych celach. Mają piękny zapach i stosuje się je do pielęgnacji ciała, a także wykonywania masażu. Ze względu na swoje właściwości pomagają się odprężyć oraz cieszyć chwilą relaksu tylko dla siebie. Niektóre  z nich mogą mieć także bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Poznaj właściwości poszczególnych olejków eterycznych. 

Olejek cynamonowy

Ma miły zapach, który używany bywa często do mieszanek zapachowych, jednak posiada o wiele więcej właściwości. Stosuje się go między innymi na dolegliwości trawienne oraz wszelkie problemy z układem trawienia, a to głównie dlatego że zwiększa wydzielanie przez organizm soków trawiennych. Ponadto olejek cynamonowy pomaga nam wzmocnić się w stanach zapalnych oraz stanach przeziębienia. Ogrzewa i przywraca siły witalne.

Olejek cedrowy

Wpływa bardzo pozytywnie na pobudzanie krążenia krwi, przez co czujemy się o wiele lepiej. Dzięki niemu ustępują oznaki przemęczenia, czy starzenia się skóry. Ponadto olejek cedrowy pełni funkcję odstraszacz wszelkiego rodzaju owadów, w tym chociażby dokuczliwych o tej porze roków komarów, czy meszek. Ten olejek zalicza się również do wąskiego grona afrodyzjaków, dlatego możesz wykorzystać go na romantycznej kolacji przyrządzonej w domu.

Olejek cytrynowy

< style=text-align: justify;>Błogosławiony wpływ cytryny jest chyba powszechnie znany. Olejek cytrynowy ma więc przede wszystkim właściwości odświeżające oraz uspokajające. Nawilża zmęczoną i szarą cerę, powodując że niemal od razu staje się o wiele gładsza. Ten olejek obniża ciśnienie krwi i pomaga załagodzić dokuczliwe bóle stawów. Zabija również wszystkie nieprzyjemne zapachy. Stosuje się go także w czasie przeziębień sezonowych, ponieważ podnosi odporność organizmu. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie jest doceniany zwłaszcza w medycynie.

Olejek eukaliptusowy

Ten olejek posiada bardzo wiele właściwości, zwłaszcza leczniczych. Ma bowiem bardzo silne działanie przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicznie. Chroni przed wieloma chorobami zakaźnymi. Ułatwia również wydzielanie kataru. Stosuje się go zazwyczaj w przypadku zapaleń krtani gardła, oskrzeli itp. Wspomaga ponadto proces gojenia się raz. Łagodzi bóle reumatyczne. Aromaterapia bywa wykorzystywana na szeroką skalę w leczeniu wielu objawów, czy nawet skutków chorób. Olejki eteryczne mają bowiem silne działanie, które doceniane jest nawet przez lekarzy. Owe olejki wykorzystuje się również w magii, która uwielbia czerpać z natury pełnymi garściami. W dzisiejszym artykule ciąg dalszy opisów kolejnych olejków eterycznych. 

Olejek grejpfrutowy

Ten olejek stosowany jest przede wszystkim przy bólach migrenowych oraz bólach menstruacyjnych, polecany jest więc głównie dla kobiet. Pomaga również zniwelować zdenerwowanie wywołane burzą hormonów. Olejek grejpfrutowy przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego zalecany jest także dla osób walczących z nadwagą. Ponadto może być wykorzystywany w stanach zapalnych nerek, ponieważ ma działanie moczopędne oraz przeciwbakteryjne.

Olejek imbirowy

Zmniejsza poziom cholesterolu oraz ciśnienie tętnicze, a więc przyczynia się do lepszego stanu naszego zdrowia, gdyż chroni między innymi przed zawałami. Jeśli ktoś zmaga się z chorobą lokomocyjną to może odnaleźć w nim lek na swoja udrękę. Ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm w czasie zatruć, w tym także zatruć alkoholowych. Bywa składnikiem kosmetyków, gdyż rozszerza pory i łagodzi podrażnienia skórne.

Olejek kanuka

Rzadziej stosowany, głównie dlatego że wiele osób jeszcze o nim nie słyszało,a  to duży błąd. Olejek kanuka ma bowiem bardzo silne działanie przeciwbólowe, a nawet przeciwgorączkowo. Szybko stawia na nogi w okresach nasilonych przeziębień. Jest również skuteczny w czasie zapalenia, czy prześwietlenia oczy. Łagodzi ból i pomaga szybciej dojść do siebie. Dla kobiet zalecany jest z jednego istotnego powodu- łagodzi wszelkie objawy menopauzy i pomaga poczuć się na powrót atrakcyjnie oraz kobieco.

Olejek jodłowy

Jak można się domyślić, olejek jodłowy roztacza przepiękny zapach lasu. Jest więc idealny dla każdego kto tęskni za dziką naturą. Pomaga w problemach z bezsennością oraz nadmiernym zdenerwowaniem. Dzięki niemu znowu możemy poczuć się odprężeni, jak podczas wędrówki po lesie. Daje nam zatem świetne samopoczucie i wyzwala pokłady dobrej energii i to na całej długie dni. Olejek jodłowy przyspiesza także gojenie się ran.   A jaki olejek eteryczny króluje u Ciebie?

Popularne artykuły


  Wiosenna magia miłości Wiosna sprawia że uśmiech na twarzy pojawia się coraz częściej. Jaka wiosenna magia miłości jest dla zakochanych ? Sprawdź !


  Magiczna moc olejków eterycznych Olejki eteryczne wykorzystywane są w różnych celach. Mają piękny zapach i stosuje się je do pielęgnacji ciała, a także wykonywania magii.


  Jakim będziesz rodzicem? Znaki zodiaku, jakie są do nas przypisane już od chwili urodzenia mogą o nas powiedzieć bardzo wiele.