loader-missing

Jakim będziesz rodzicem?


image loading
Ocena:

Artykuły Horoskop


Znaki zodiaku, jakie są do nas przypisane już od chwili urodzenia mogą o nas powiedzieć bardzo wiele. Nie tylko opisują naszą osobowość, predyspozycje, czy dopasowanie do określonego partnera. Z własnego znaku zodiaku możesz również wyczytać to, jakim będziesz rodzicem w przyszłości. Na czym się skupić  i jakich problemów lepiej unikać ? Wyczytaj to w swoim horoskopie zodiakalnym. Poniżej wszystkie znaki zodiaku i ich krótka charakterystyka. Artykuł podzielony będzie na trzy części, dzisiaj zatem przedstawiamy pierwszą czwórkę.

Baran

Baran bardzo troszczy się o swoje potomstwo, czasami może nawet trochę przesadnie. Jednakże bardzo kocha swoje dzieci i nie wyobraża sobie bez nich życia. W opiece rodzicielskiej odnajduje wszak sens i spełnia się w tym znakomicie i w pełni. Matki spod tego znaku nie potrzebują kariery zawodowej, ponieważ wystarcza im prowadzenie domu i wychowywanie dzieci. Chcą dać im z siebie jak najwięcej, dlatego pragną przebywać w domu jak najdłużej. Niechętnie wracają do pracy po urlopie macierzyńskim, jeśli mogą to wolą tego unikać. Zodiakalne barany wiele wymagają od swoich dzieci i często oczekują, że będą we wszystkim najlepsze.

Byk

Byki to wzory opiekuńczości, które jednak swoją nadmierną dawką miłości mogą przytłaczać każdego. Troskliwie zajmują się swoimi dziećmi, sprawdzając czy aby na pewno niczego im nie brakuje. Uwielbiają gotować pyszne obiadki, kupować dzieciom prezenty. Poświęcają im wiele czasu, starają się tworzyć dobrą atmosferę. Ich dzieci z pewnością będą czuć się kochane aczkolwiek ciężko im będzie osiągnąć pełną samodzielną. Matki spod znaku byka nie rozumieją, że w pewnym wieku dziecko musi pójść swoją drogą i bardzo ciężko jest się im z tym pogodzić.

Bliźniak

Rodzicielstwo to kolejna dziedzina, w której pragnie się sprawdzić, nie traktuje jej jednak jak życiowego celu, jest to po prostu kolejne ważne wydarzenia. Zodiakalny bliźniak nigdy nie zrezygnuje z kariery zawodowej na rzecz domu, ponieważ uważa, że wszystko można ze sobą połączyć. Zdarza się, że poświęca swoim dzieciom za mało czasu, przez co muszą one znacznie szybciej dorosnąć. W chwilach kryzysowych biegną na ratunek i starają się być blisko okazując swoje wsparcie.

Rak

Rodzice spod tego znaku to prawdziwi przyjaciele swoich dzieci, którzy zawsze gotowi są ich wysłuchać i posłużyć dobrą radą. Rzadko je karcą, raczej wolą szczere rozmowy  o etyce i moralności. Urządzają dzieciom aktywny wypoczynek i uwielbiają planować czas dla całej rodziny. Taki rodzic to skarb, ale czasami może za mocno wtrącać sę w nasze prywatne życie, pragnąc wszytko o nas wiedzieć.
Bycie rodzicem to z pewnością nie łatwe zadanie. Wymaga od nas wiele czasu, cierpliwości, czy poświęcenia. Sprawdź zatem jak właśnie Ty wykażesz się w tej trudnej roli na podstawie Twojego znaku zodiaku. 

Lew

Wymaga od dzieci więcej niż od siebie, chociaż tłumaczy to przesadną miłości. Pragnie bowiem dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, dlatego chce aby starannie przykładały się do nauki. Sukcesy potrafi bardzo dobrze wynagradzać i to z korzyścią dla obu stron. W rodzicami spod znaku lwa nie ma dyskusji. Jeśli dziecko coś przeskrobało to poniesie tego konsekwencje, na nic będą negocjacje, płacz i lament. Uwielbiają chwalić się osiągnięciami swoich dzieci w towarzystwie i są z nich autentycznie dumne.

Panna

Jej powołaniem jest wręcz wychowywanie dzieci aczkolwiek czasami do tego zadania podchodzi zbyt racjonalnie. Wszystko musi mieć starannie zaplanowane więc w czasie oczekiwania na dziecko, dokształca się z przeróżnych podręczników czytając o metodach wychowawczych. Chcę nauczyć swoje dzieci dyscypliny i porządku więc często będzie sprawdzać czystość w ich pokojach oraz odrobione prace domowe. Bywa, że szuka dziury w cały, bo chwilami oczekuje wręcz doskonałości.

Waga

Tak bardzo kocha swoje dzieci, że nie potrafi im niczego odmówić. Stale je rozpieszcza, a później ma problemy z ich ujarzmieniem. Dzieci są dla zodiakalnej wagi najważniejsze i podporządkowuje im całe swoje życie. Kupuje im co tylko możliwe, spełniając każda drobną zachciankę, ponieważ waga czuje się tak naprawdę szczęśliwa dopiero kiedy widzi zadowolenie na twarzach swoich dzieci, które często to wykorzystują. Jej dzieci będą bardzo zadbane, ubrane w najlepsze ubrania i posiadające najnowsze gadżety.

Skorpion

Istnieją dwa typu rodzicielstwa w przypadku zodiakalnego skorpiona. Jedni kompletnie nie odczuwają potrzeby bycia rodzicem i wolą się w pełni skupić jedynie na sobie. Inni odczuwają tą rolę jako nowe wyzwanie, które mogą się podjąć aby udowodnić innym, że we wszystkim są najlepsi. Wolą kontrolować sytuacje na bieżąco, zatem mogą nie szanować prywatności swojego dziecka. Przeszukają komputer, sprawdzą komórkę, wypytają znajomych przychodzących z odwiedziny do ich pociech. Czasem może to być za bardzo denerwujące.
Dzisiaj już ostatni z całej serii artykułów pod tytułem Jakim będziesz rodzicem?. Dzisiaj do scharakteryzowania zostały nam pozostałe cztery znaki zodiakalne. Może Twój znak zodiaku zawiera się właśnie w nich. Zapraszamy do lektury.

Strzelec

Od dziecka marzy o tym żeby zostać w przyszłości rodzicem, ponieważ ma w sobie wiele instynktu. Już za młodu chętnie opiekuje się czyimiś dziećmi wkładając w to jak najwięcej serca. Uwielbia szczególnie małe dzieci i chętnie poświęca im cały swój czas. Nie przeszkadzają mu godzinne zabawy i oglądanie bajek. Odnajduje w tym swoje spełnienie. Jego celem życiowym jest właśnie założenie rodziny, ślub, a później dzieci. Przez całe życie dąży zatem aby go osiągnąć.

Koziorożec

W relacjach z innymi ludźmi bywa chłodny, ale jego dzieci wiedzą że są kochane. Stara się im zapewnić wszystko co najlepsze, a przede wszystkim skupia swoją uwagę na wykształceniu, które w jego mniemaniu jest najważniejsze, dlatego poświęca długie godziny na naukę ze swoim dzieckiem. Rzadko odpuszcza, a kiedy coś postanowi to ma to zostać wykonane na 100%. Nie znosi lenistwa więc od młodych lat wyszukuje swoim dzieciom przeróżne zajęcia. Świetnie łączy prace zawodową z obowiązkami domowymi.

Wodnik

Kocha swoje dzieci, ale nie uważa domu za swoje środowisko naturalne. Ciągnie go do tajemniczych przeżyć, dlatego często może w ogóle nie brać pod uwagę swoich dzieci. Chętnie zostawia je pod opieką innych członków rodziny, a sam wyjeżdża na kilka dni. W późniejszym wieku stara się również włączyć swoje dzieci we wszystkie podróże.  Dzieci zodiakalnego wodnika mają wiele swobody i czasami mogą mieć wrażenie, że wychowują się niejako same. Mogą wcześnie przechodzić okres buntu, łaknąc zainteresowania rodziców.

Ryby

Są opiekuńcze i wrażliwie, co przekłada się na ich stosunek do własnych dzieci. Chcą im dać wszystko, ale skupiają się głównie na wychowywaniu, niezbyt wiele je ucząc. Nie potrafią być konsekwentne, przez co uczą dzieci wielu złych nawyków. Chętnie korzystają z porad wychowawczych innych matek i próbują je wdrażać w swoim domu. Rzadko krzyczą  na swoje dzieci, wolą raczej szczera, swobodną rozmowę. Niekiedy może im brakować autorytetu, są jednak bardzo kochające.

Popularne artykuły


  Wiosenna magia miłości Wiosna sprawia że uśmiech na twarzy pojawia się coraz częściej. Jaka wiosenna magia miłości jest dla zakochanych ? Sprawdź !


  Magiczna moc olejków eterycznych Olejki eteryczne wykorzystywane są w różnych celach. Mają piękny zapach i stosuje się je do pielęgnacji ciała, a także wykonywania magii.


  Jakim będziesz rodzicem? Znaki zodiaku, jakie są do nas przypisane już od chwili urodzenia mogą o nas powiedzieć bardzo wiele.